צלצלו עכשיו
    95 75 524 - 054
  • טיפולים נכללים במסגרת ביטוחים -
    "ביקור רופא" ו"פמי פרימיום".


  • לחברי כללית מושלם החזר תשלום על פי הסכם ביטוח מושלם.

    clalit logo
סיפור קטן על רפואה

יש פיתרון לכאבים

הכאב הוא נושא מרכזי ברפואה, מאחר וקיומו האקוטי או הכרוני פוגע באיכות החיים שלנו. האם לא הגיע הזמן שנפסיק לקבל את המכאובים שלנו בלית ברירה? יש לנו ברירה אחרת!

הכאב האקוטי או הכרוני פוגע לנו בעבודה, ביחסים האישיים ועלולה לגרום לדיכאון ושינויי מצב רוח וכתוצאה מכך לירידה באיכות חיינו, ואם זה לא מספיק אז יש לנו גם את תופעות הלוואי של התרופות שאנו צורכים לשיכוך כאבים ולטיפול במחלה שנמשכת עוד ועוד, וכל זה לוכד אותנו במעגל סגור שקשה להיחלץ ממנו.

הכאב הוא הסיבה מספר אחת לצריכת שירותי רפואה (יותר ממחלות סרטן ולב גם יחד), 38% מאוכלוסיית העולם סובלת מכאב כרוני. אחד מכל שישה ישראלים סובל מכאב כרוני. בכל שנה מפסיד השוק האירופי 34 ביליון יורו בעקבות אובדן של 500 מיליון ימי עבודה כתוצאה מכאב כרוני.

הרפואה הסינית שהיא שיטת טיפול עתיקת יומים הפועלת בסין ובארצות מזרחיות שונות במשך אלפי שנים ועשרות שנים גם במערב, נותנת מענה יעיל וממוקד כשמדובר בכאבים ומונעת הישנות שלו בעתיד.

הוכח מחקרית כי הרפואה הסינית פותרת בעיות רפואיות וכאבים שמהם אנשים סובלים, מקלה מיידית ונותנת פיתרון לטווח הרחוק. נעשו מחקרים רבים בתחום רפואת הכאב שקבעו כי סדרת טיפולים בדיקור סיני נתנה מענה מיידי לאנשים הסובלים מכאבים שונים כגון: כאבי גב תחתון, כאבי כתף וצוואר, כאבי בירכיים, כאבי פרקים, שיכוך כאב לאחר טראומה או ניתוח וכו'.

 

אז מה אומרים הרופאים?


מבחינה פיזיולוגית הכאב הוא אות אזעקה שמשגר אלינו גופנו, המתריע על פגיעה או מחלה. הכאב נגרם על ידי גירוי של קצות העצבים, עובר דרך העצב אל חוט השדרה ומשם מגיע למרכז הכאב שבמוח, שם הוא מיתרגם לתחושה של כאב.

ברפואה המערבית הטיפול הנפוץ לכאב הוא ניתוחי או טיפול תרופתי. מכיוון שניתוח הוא תהליך פולשנית שכורך בחובו סיכונים לא מעטים כדאי לשמור אותו כאופציה אחרונה.

תרופות נוגדות הכאב יכולות לתת הקלה זמנית, אבל אם נוצרת תלות ארוכת טווח בתרופות, אז אנחנו מקבלים בדלת האחורית את תופעות הלוואי של התרופות שבעצמן יגרמו לעוד סיבוכים. כאן בעצם נכנסת הרפואה הסינית שבאה לתת מענה היכן שהרפואה המודרנית מתקשה לפעמים לתת.

עוד במאמר של ידיעות אחרונות ב – ynet: "עכשיו זה גם הוכח: דיקור סיני יעיל כמו תרופה"
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3007409,00.html

לקריאה נוספת בנושא רפואה סינית ומדע

אז מה אומרים הסינים?

"אם יש זרימה חלקה אין כאב, אם אין זרימה חלקה יש כאב"


זרימה של מה? זרימה של אנרגיה ששמה בסינית צ´י. הצ´י בגוף צריך להיות בתנועה מתמדת, אם משהו עוצר את זרימת הצ´י כמו חבלה, דלקת או כל דבר אחר – יהיה כאב, אם נשחרר את הזרימה התקועה, הכאב יחלוף. זה מסביר איך כשמישהו מעסה לנו את הכתפיים, הוא מצליח לשחרר כאב, הוא פשוט הזרים את הצ´י שהיה תקוע.

ההכרה כיום ברפואה הסינית כיעילה לטיפול בכאב חודרת לתודעה הישראלית. חבר מספר לחבר, קופות החולים מפנות לרפואה משלימה וכיום לראות רופא המבין את הסיכונים הכרוכים בהליכים כירורגים או בלקיחת תרופות לאורך זמן, מפנה מטופל שלו שלא מחלים מהטיפול הקונבנציונאלי לרפואה סינית, הוא לא מחזה נדיר. במקרים רבים נעשית אינטגרציה בין הרפואה המערבית, ובין הרפואה הסינית, דבר שמעלה את סיכויי האדם להבריא.

לקריאה נוספת בנושא רפואה סינית