צלצלו עכשיו
    95 75 524 - 054
  • טיפולים נכללים במסגרת ביטוחים -
    "ביקור רופא" ו"פמי פרימיום".

  • לחברי כללית מושלם החזר תשלום על פי הסכם ביטוח מושלם.

    clalit logo

סיפור קטן על רפואה

מרידיאנים

המרידיאנים הם ערוצים הבנויים כמארג – רשת תעלות אנרגיה הפרושים לכל אורכו ורוחבו של הגוף ומחברים כל חלק עם השלם. המרידיאנים מקשרים בין האיברים השונים לשאר חלקי הגוף (עור, שיער, גידים, שרירים, עצמות וכל שאר הרקמות) והתקשורת בין כל תא ותא נעשה בעזרת המרידיאנים ושמם הסיני הוא Jing Lou.

קיימים שניים עשר מרידיאנים עיקריים המקבילים לשניים עשר איברים פנימיים כגון כבד וכיס מרה, ריאות וכליות, טחול וקיבה, לב ושלפוחית השתן וכו'.

קיימות מערכות מרידיאנים נוספות הנקראות מרידיאנים מסתעפים והם עדינים יותר כגון: מרידיאני שרירים, ומרידיאני עור וכו'. שנים עשר המרידיאנים מתחלקים לשישה מרידאני Yin (שלושה של היד ושלושה של הרגל) ושישה מרידיאני Yang (שלושה של היד ושלושה של הרגל). מרידיאני היין נעים בחלק הפנימי של הגפיים ולאורך הבטן והחזה .ומרידיאני היאנג בחלק החיצוני של הגפיים ולאורך הישבן והגב.

מרידיאני ה-YIN של היד מתחילים באזור החזה ומסתיימים בכף היד , שם הם מתחברים למרידיאני ה - YANG של היד (המתחילים שם ומסתיימים בפנים). מרידיאני ה - YANG של הרגל מתחילים מהפנים (היכן שהסתיימו האחרונים), יורדים לאורך הגוף ומסתיימים בכף הרגל, שם פוגשים את מרידיאני ה - YIN של הרגל (אלו מתחילים בכף הרגל , עולים ומסתיימים בחזה ושוב נפגשים עם מרידיאני ה - YIN של היד).